Průvodce wellness

Novinky ze světa zdraví od Mgr. Martina Jelínka

Buďme fit 2

Jestliže jsme se rozhodli začít trápit svoje tělo ať už z důvodu upevnění vlastního zdraví nebo pouze vizuálního vylepšení naší postavy a současně náš fyzický potenciál nám neumožňuje bojovat s činkami nebo přístroji ve fitcentrech, neměl by být problém zvolit jakoukoli jinou, nám vyhovující alternativu.

Podstatou pohybové aktivity by především mělo být posílení svalového korzetu, srdečně cévního systému, naší psychiky a v neposlední řadě i podpoře detoxikačních pochodů probíhajících v našem organismu (není to jenom urychlení peristaltiky střev, které se projeví na zrychleném průchodu tráveniny naším traktem a následně dochází k časově kratšímu kontaktu produktů metabolismu se sliznicí střeva, ale i zvýšenému pocení, které umožní odplavování nežádoucích látek z těla ven).

Ne každý se bude hnát za dokonalou postavou, podstatná část z nás bude inklinovat ke sportovním aktivitám, které fyzicky méně bolí, jejich vlastní zdraví jim tuto činnost dovolí a výsledkem bude pocit větší pohody na těle i na duši.

Všichni, kteří jste se přihlásili do programu Buďme fit, můžete pro SVŮJ lepší pocit využít pár tipů na cvičení powerjógy:

Nejdříve rady, jak na to:
http://www.youtube.com/watch?v=5E8l0_VYqR4

Jak se uvolnit a protáhnout:
http://www.youtube.com/watch?v=Dyl8-Prrl5g

Pozdrav slunci a bojovník:
http://www.youtube.com/watch?v=pigVL89WeOE&feature=related

Pozice 2. bojovníka, protažení, uvolnění:
http://www.youtube.com/watch?v=wy3NNZPuRxU&feature=related

Přejeme pohodové dny plné aktivního pohybu.

Mgr. Martin Jelínek

Průvodce wellness, Další články